ForumForum  PytėsoriPytėsori  KėrkoKėrko  RegjistrohuRegjistrohu  Lista AnėtarėveLista Anėtarėve  Grupet e AnėtarėveGrupet e Anėtarėve  identifikimi  

Share | 
 

 TEksTe Kengesh....

Shko poshtė 
AutoriMesazh
BlaZz...
Admin
Admin
avatar

Numri i postimeve : 165
Age : 25
Localisation : T'OpHane
Registration date : 02/06/2007

MesazhTitulli: TEksTe Kengesh....   Sat Jun 16, 2007 7:38 pm

KEt u Postoni te Gjitha Tekstet qe i keni te Kengtareve

_________________
www.prishtina-team.1fr1.net

A E Pe Qat Mercedesin e zi qe e vozitke qajj Djalii
GjamaT Qel Me Muziken Ju Ha Per ZgjaLLii......


Edituar pėr herė tė fundit nga nė Sun Jun 17, 2007 1:01 pm, edituar 1 herė gjithsej
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
agoon
Moderator
Moderator
avatar

Numri i postimeve : 113
Age : 26
Localisation : Dragodann
Registration date : 15/06/2007

MesazhTitulli: Re: TEksTe Kengesh....   Sat Jun 16, 2007 9:22 pm

UniKKatiL-Kosova

Yo
For those who run their mouth//
and shit they wanna throw me//
ask those who know me, Rebel aint no phony//
red and black attack straight from Kosova//
albanian damian takin dis shit ova//
the one that lets his HEART speak//
you let your mouth thats weak//
me from uptown like nine, me play for keeps//
got this bum mumbeling// where im from, he's wondering//
im from that place with mass graves, where blood rains when thundering//
K-O-S-O-V-A my lady//
i wont forget New York tho you to are my baby//
so what if you got a gun get away with that crap//
im here to put the RED AND BLACK shqipez on the map//
so mark my arrival, most survival from a rival//
when mother gave birth it was Skenderbegs arrival//
here im adivising if you dont want hipnotisin//
turn this shit off coz my rhymes are mezmerizin//
then you might jus buy a burna and scratch of your shit list//
in the chapter of the metal age long forgotten fifth//
for those who think that papers everything, son you mad wrong//
i'll take ya wit me not a croming, and decorate your tomb stone//

x2

if you really wanna shot den shot bitch//
squeeze dat shit glock me//
the only way to stop me is to motherfuckin knock me//
if you really wanna bust den bust bitch squeeze dat shit
the only way to stop me is to motherfuckin pop me//

Yo
Ill have the streets be your bed//
spray your ass wid led//
i got a dush bag with 2 balls the size of your big head//
im like nepoleon the conqueror, yes indeedy//
push your head so hard to the wall, make you look like a graffity//
aint no discriminating, ill wet any kind//
im either out of my mind, or just the colour blind//
most of you's is a pussy, cant even write solo//
beat you's infront of your crews, while im lolo//
a grandson of a dead man walking//
im speaking of deathrow//
my fam is so feared dey jus had to let em go//
yeh you heard of shqipez who so hard to compriend//
coz we so real we dont pretend, we jus spread like a disease//
from here to overseas// (watch out)watch for these straight shqipez, belagjis//
whether you a gang or a don me no care, albanian rebel till the grave is here and everywhere//

x2

if you really wanna shot den shot bitch//
squeeze dat shit glock me//
the only way to stop me is to motherfuckin knock me//
if you really wanna bust den bust bitch squeeze dat shit
the only way to stop me is to motherfuckin pop me//
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Skip2.
Antar/e
Antar/e
avatar

Numri i postimeve : 111
Age : 26
Localisation : Top'hanE
Registration date : 18/06/2007

MesazhTitulli: Re: TEksTe Kengesh....   Tue Jun 19, 2007 9:58 pm

a bon edhe te huaj ??
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
BlaZz...
Admin
Admin
avatar

Numri i postimeve : 165
Age : 25
Localisation : T'OpHane
Registration date : 02/06/2007

MesazhTitulli: Re: TEksTe Kengesh....   Tue Jun 19, 2007 9:59 pm

0op Bonn..Mos bo posta palidhje...

_________________
www.prishtina-team.1fr1.net

A E Pe Qat Mercedesin e zi qe e vozitke qajj Djalii
GjamaT Qel Me Muziken Ju Ha Per ZgjaLLii......
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
The KinG
Moderator
Moderator
avatar

Numri i postimeve : 163
Registration date : 03/06/2007

MesazhTitulli: Re: TEksTe Kengesh....   Thu Jun 21, 2007 12:44 am

ALBAN SKENDERAJ DHE KTHJELLU

Diqka qe me ngacmon
Diqka qe nuk pushton
Diqka qe nuk arrije
Diqka qe vjen nga ti

Diqka qe fort kerkoj
Diqka qe enderoj
Diqka qe e ke ti
Diqka qe nuk arrije

Diqka me ka verbuar
Nuk isha i mesuar
Me bente fluturoi
Vetem kaq kuptoi

Qe ather kohen nuk e kam ndjer
Zerin tand degjoi dhe boten e harroi

Gjerat nuk kan me vler
Kur zerin tand degjoi

Kthehu si perher
Kur boten e harroj

Dhe une si perher
Kur zeri tand degjoi
Gjerat nuk kan me vler
Dhe boten e harroj

Diqka qe me ngacmon
Diqka qe me pushton
Diqka qe nuk arrij
Diqka qe vjen nga ti
Diqka qe fort kerkoj
Diqka qe enderroj
Diqka qe e ke ti
Diqka qe nuk arrij

Diqka me ka verbuar
Nuk isha i mesuar
Me bente fluturoi
Vetem kaq kerkoj

Qe ather kohen nuk e kam ndjer
Zerin tand degjoi dhe boten e harroi

Gjerat nuk kan me vlere
Kur zerin tand degjoi
Dhe une si perher
Boten e harroi
Dhe une si perher
Kur zerin tand degjoi
Gjerat nuk kan me vler
Dhe boten e harroi
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
The KinG
Moderator
Moderator
avatar

Numri i postimeve : 163
Registration date : 03/06/2007

MesazhTitulli: Re: TEksTe Kengesh....   Thu Jun 21, 2007 12:45 am

NJE THIRRJE E DESHPERUAR

Ju kuptoi o njerz qe kurr sju kan pranuar
Ju pranoi o njerz qe kurr sju kan degjuar
Ju degjoj o njerz qe zerin ua kan harrua
Jo smund te ju harroj (uhuu)
Gjithmon per ju kam per te kenduar
Ju degjoi, ju kuptoi, ju pranoi, jo sju harroi
Ju qe bota sju gezoj
Dhe bota ne sofren e saj
Pa pasur nje lug, per ju seshte hor
Ju kendoj zemren jua kan vrar(uhuu)

Nje thirrje e deshperuar
Askush nuk e degjoi
Askush nuk e pranoi
Pa nisur perfundoi
Liber pa shkruar
Qe askush nuk e shfletoi
I lene ne erresire ku pluhuri e mbuloi

Edhe nje her edhe nje her
Te gjith luajn per te fituar
Po veq per ju loja pa nisur ka perfunduar
Mos ki nje hall, mos ki nje hall
Kur dhembet ti kan zhburuar
Mos kini nje hall (uhuu)
Toka rreth jush eshte ken e minuar

Ju degjoi, ju besoij
Pasurin mbi varferin
Jo se pranoi
Ju qe fati ju denoi
Dhe bota ne sofren e saj
Pa pasur nje lug, per ju seshte hot

Nje thirrje te deshperuar
Askush nuk e degjoi
Askush nuk e pranoi
Pa nisur perfundoi
Liber i pa shkruar
Qe askush nuk e shfletoi
I lene ne erresire ku pluhuri e mbuloj
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
The KinG
Moderator
Moderator
avatar

Numri i postimeve : 163
Registration date : 03/06/2007

MesazhTitulli: Re: TEksTe Kengesh....   Thu Jun 21, 2007 12:46 am

Arta Bajrami ----- 100 Celcius

GJITHMON,
KUR JAM ME TY UNE
VLOJ,ZJARRI PER TY
TI KUR ME PREK ME DJEG
MBES PA FJALE
E S MUND TE MOS LESHOJ PO


UNE SJAM,NUK JOM E FORTE
DHE MA MERR CDO FUQI
KUR JAM E SHTRIR ME TY
DHE TASH VLOJ SE


REF
100GRAT CELSIUS
TEMPERATURA IME
100GRAD NGRITET
KUR SHTRIHEM ME TY
100GRAD CELSIUS
DJEGEM UNE PER TY


SHTRIHEM,
BUZA M THAHET TASH
ETJEN,TI S MA HEK PO MA SHTON
MOS FOL
SE ZERI YT ME DJEG
CDO GJE
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
The KinG
Moderator
Moderator
avatar

Numri i postimeve : 163
Registration date : 03/06/2007

MesazhTitulli: Re: TEksTe Kengesh....   Thu Jun 21, 2007 12:47 am

Arta Bajrami -----AS ME GRAM E AS ME OKE

TI JE ENDE NE MESJETE
N REND TE PARE BURRNINE
MOS MENDO QE JAM
PER STRAT E KUZHIN


TI JE VETEM NJE
ROB I HISTORISE
QE ME DHUNE MENDON
ME ZGJEDH CDO KRIZE

FANATIZMIN TI
QOJE DREJT NE MUZE
KTHEHU NGA ANTIKA
JETO NE KOHE TE RE


S ESHTE KOHA PER DIKTAT
AS PER PERANDORI
ESHTE KOHA QE NE FUND
TE BEHESH PAK NJERI

REF
AS ME GRAM AS ME OKE
AS NE QIELL E AS NE TOKE
AS ME LIGJ E KANUN
AS ME SHEHER AS ME KATUN

TI JE ENDE NE MESJET
JE ME TE VJETREN
ME KANUN E BESE
A DEL ME TJTEREN

ARKEN E MBYLLUR
TI MOS E HAP
SE KOHA E VJETER
NUK KTHEHET PRAPE
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
The KinG
Moderator
Moderator
avatar

Numri i postimeve : 163
Registration date : 03/06/2007

MesazhTitulli: Re: TEksTe Kengesh....   Thu Jun 21, 2007 12:48 am

Arta Bajrami ----JARANI JEM

HAJDE DJALO MOS U TUT
N TELASHE MOS ME FUT
HAJDE MOS U SKUQ
KJO NATE MOS T SHKON HUQ
HAJDE DE E MOS U TREMB
SE TE DYT KEQ JEM
HAJDE DE HAJDE
HAJDE KEQ MOS UM LE

FRYMEN MA NDALE
ME PUTHJEN FATALE
QE AT DIT MA FALE
ME FRYMARJE ARTIFICIALE

NUK KA LIDHJE KU E PSE QYSH JAM
TE TI MET I KOM
HADJE HAJDE VALLA
HADJE SE NUK T HA

REF
JARANI JEM,JARANI JEM
KOM ME TE THONE
UNE VEQ NI SEND
JARANI JEM,JARANI JEM
HADJE DE, E MOSEM QMEND

LEJ KREJT PUNT E HADJE SOT
HADJE PASH AT ZOT
NGUTU DE E MOS E ZGAT
HAJDE PASHE KETE NATE
MOS U TUT SE NA QEN NUK KEM
PASHA KRYT E MAMIT TEM
HADJE E MOS U TREMB
HAJDE SE NUK DHEMB....
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
The KinG
Moderator
Moderator
avatar

Numri i postimeve : 163
Registration date : 03/06/2007

MesazhTitulli: Re: TEksTe Kengesh....   Thu Jun 21, 2007 12:48 am

Arta Bajrami ----- NDOSHTA DHE TE DUA

NDJENJE E MIRE ESHTE
KUR TI BABE JE AFER MEJE,,NDIHEM MIRE,,
NUK E DI QKA NDODH ME MUA
KUR UNE JAM AFER TEJE,,MBES E NGRIRE,,


PER TY DO TE BEJA GJITHQKA ZEMER
VETEM TE MOS SHOH ME ASNJE TJTER FEMER
BABY.TI DIN SI TE ME NGACMOSH
NUK E KE SHTIR TE ME KUPTOSH


QKA PO NDODH ME MU
SMUND TA FSHEH SE TI ME PELQEN


REF
SE DI,PSE ME MBYLLET GOJA TI KUR ME FLET
S DI QKA NDODH
NUK DI,NDOSHTA DHE TE DUA,POR E KAM VESHTIRE
QE TA PRANOJ...


SA HERE QE TE SHOH,DIQKA NE MUA
BRENDA NDRYSHON,DIQKA NDODH
TI ME BENE QE EDHE ZERI IM
NDRYSHE TE TINGLLON,KUR TI ME FLET


PER TY DO TE BEJA GJITHQKA ZEMER
VETEM TE MOS SHOH ME ASNJE TJETER FEMER
BABY,TI DIN SI TE ME NGACMOSH
NUK E KE SHTIR TE ME KUPTOSH


VETEM MU AFRO
DHE ASGJE TJTER TI MOS MENDO


LYRICAL SON
ZEMER KUR ME DEL PERPARA,UNE SEND NUK DI
PREJ SIKLETIT NON STOP JOM KA PI
EKS TU E QU CDO GOTE DU MU BO RROT
UNE PI,AJO KQYRE,AJO STRAIGHT UNE TOK
QEK BABES,SO KA MA RRAS PO DU ME PLAS
VEQ NI FJALE TMIR PER ME JU AFRU TE KISHA PAS
DU MU KALLE,SOSHT KA ME DEL ASNJEFJALE
GOJA MU KA MSHEL,TE UNE KJO NDODH SHUME RALLE
SO KAM ECPER DORE,PO KQYRI E PO SHUJ
E ME FEMNA TJERA,A FORE QE NON STOP BLUJ
PO S PO DI,QKA KI TI,QE FEMRAT TJERA NUK KAN
QASHTU JE KAM KQYR,QE ME SY JE KAM HAN
KADAL,KADLA SE POM DOKET OSHT KAM KESH
NORMAL,UNE EN KSI RASTE QONA PESH
ZEMER QETO E KE PRIT,TASH SKI QKA ZBEHESH
THUJ SHOQES TONDE TUNG,SE SONTE NUK KTHEHESH....
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
The KinG
Moderator
Moderator
avatar

Numri i postimeve : 163
Registration date : 03/06/2007

MesazhTitulli: Re: TEksTe Kengesh....   Thu Jun 21, 2007 12:49 am

Arta Bajrami ----- SA KEQ

NE KRAH TE MAJT EDEH SOT U ZGJOVA
TERE NATEN TY UNE TE ENDRROVA
EDHE NJE MENGJES PA TY UNE E SHIJOVA
EDHE NJE DITE TE MBRAMPSHT UNE E FILLOVA


I KUJTOJ FJALET TUA I KUJTOJ,
I KUJTOJ E NUK MUND TE REZISTOJ,
E KUJTOJ PUTHJEN TENDE SOT SHIJOJ,
E KUJTOJ DHE NUK DUA TA HARROJ


REF
SA KEQ,SA KEQ....
SA JEMI T TRI NE SMARRIM VESH
SA KEQ,SA KEQ....
MUSHEMI MEND KUR BOHEMI PLEQ


TEPER VONE ME DUKET SE U PENDOVA
SA E SA HERE UNE TY TE MASHTROVA
E SI ME SE SHUMTI E TEPROVA
NE DITEN E FUNDIT KUR U VONOVA...


MED LION
KAM PROVU MET HARRU SE TI ZEMER SJE PER MU
UNE TY TI MU QKA ME BO KSHTU U SHKRU
SE FEMRA THOJN TE SHKATRRON NESE TI ATA E DON
SE DASHNIJA TU E SHTY S FUNKSIONON NUK SHKON
A TE KUJTOHET DITEN E FUNDIT KUR U NDAME UNE E TI
KAM GABIME EDHE UNE PO NORMAL MA SHUME TI
UNE KURGJO NUK PO DU VETEM T MIRAT MI KUJTU
ULQINI 2003 MUJI I MJALTIT SI PER TY EDHE PER MU
MENDOVA SE TI JE PER MU POR GABIM KOM MENDU
TE GJITHA PLANET QE I PATA TASH JAN SHKU JAN HARRU
TASH KOHA KALON E NEVE NA SULMON
GJITHMON PA NJERI TJETRIN DO TE JET MA RON
ZEMER SHPIRT LOQK JETE GJITHQKA E VERET
ISHIN FJALET E TUA ZDO MENGJES NE ORA 8
JETA VAZHDON SHKON E MAS NJE KOHE ME KUJTON
KUR TE MERR MALLI PER MU TI EJA NE PEYTON
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
The KinG
Moderator
Moderator
avatar

Numri i postimeve : 163
Registration date : 03/06/2007

MesazhTitulli: Re: TEksTe Kengesh....   Thu Jun 21, 2007 12:50 am

Arta Bajrami ----- AKULLORJA ME VANILL

VERA NA ERDH RAST
E UNE JOM RA N HALL
SE KREJT QYTETI ZBRAST
RAPITALL...
E PASHA PERENDIN
NUK PO MUJ MI BO BALL
SE MU KJO STIN
AMA KREJT POM KALL


NUK PO DI HIQ
QYSH ME JA BO
VEQ LAKURIQ
MU DESH UNE KREJT MA


HAJDE DJAL TI MU
MEM FLLADIT EJ
HAJDE SE SOT SHUME
JAM ZHEGIT


REF
NE KETE DITE ME DILL
AMA VEQ NI K SHILL
A THU A M KISH KFILL
AKULLORJA ME VANILL
ASNI RE S OSHT N QILL
AMA VEQ NI K SHILL
A THU A M KISH KFILL NI
AKULLORE ME VANILL


ECA POSHT E NALT
SHITOREVE
VEQ NI SHITS PASH
T AKULLOREVE
E AI AS NJO E AS DY
JA NISI QMIMOREVE
THASH HIQU TI
DJALO FOREVE....
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
The KinG
Moderator
Moderator
avatar

Numri i postimeve : 163
Registration date : 03/06/2007

MesazhTitulli: Re: TEksTe Kengesh....   Thu Jun 21, 2007 12:51 am

Arta Bajrami------FEMER SHQIPTARE

ZEMER SHTRENGOJE TI
TASH BELIN TIM
KCE ME MUA
TI SHPIRTI IM
M KE LAKMI E DI
DHE JE PLOT SHERR
POR PA FJALE
MENDJEN SMA MERR


PRES PREJ TEJE
ME SHUME
ENERGJI
ME DUHESH TI
TA KALLIM TE DY


REF.
KU BJEN TUPANI
DHE KAVALLI ATJE JAM
JAM FEMER SHQIPTARE
NDEZI VENDIN KU UNE JAM
KUR BJEN TUPANI
ATMOSFEREN UNE E NXEJ
KUR E DRIDHI TRUPIN
SHUME ZEMRA UNE I THEJ


TRUPI IM KUR DRIDHET
FUSTANI ME NGJITET
EPSHI YT
NGRITET
KUR TAFROHEM KREJT
DHE TE PREKI LEHT
ME QELLIM E BEJ
TE DJEGESH KREJT...
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
The KinG
Moderator
Moderator
avatar

Numri i postimeve : 163
Registration date : 03/06/2007

MesazhTitulli: Re: TEksTe Kengesh....   Thu Jun 21, 2007 12:51 am

Arta Bajrami ---- MAGNET PER TY

SI ZJARR JOM PER TY UNE
QE TE DJEG NE LEKUR
SI MAGNET JAM PER TY DHE
PA MUA NUK MUNDESH KURRE

MJAFT JETA ME DHA
DHEMBJE DHE
NUK DUA PRAP
ANDAJ TE MBAJ NE
KONTROLL,
NE CDO HAP

REF
SI ZJARR DHE MAGNET PER TY
JAM RRYME QE TE DJEG
KUR TE SHIKOJ NE SY
JAM PER TY GJAK NE TRUP,ZJARMI NE BALLE
POR DI TE JEM EDHE DHEMBJE QE SFALE

TI JE UJK POR MOS HARRO
UNE JOME ULKOJNE
JEMI NJEJT
JAM SI HIJE QE TE NDJEKE
JAM SI GJAK
NE VENAT TUA....
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
The KinG
Moderator
Moderator
avatar

Numri i postimeve : 163
Registration date : 03/06/2007

MesazhTitulli: Re: TEksTe Kengesh....   Thu Jun 21, 2007 12:53 am

Arta Bajrami-----PIKEN Ne ZEMER

TI FLET PER NDARJE TE QET
PER TY KRJET ESHTE LEHTE
E MERR KETE PUNE
SHUME TE THJSESHT
TI MOS PROVO
T ME QETSOSH
MOS ME PREK
S KAM NEVOJ


MBAJE NE MEND EMRIN TIM
MBAJI NE MEND LOTET E MI


DO TE SHIHEMI PRAPE
DO TE TAKOHEMI PRAPR
DO T MUNDOHEM TE
SHKATERROJ NE CDO HAP


REF
FJALEN ME FJALE
DHEMBJEN ME DHEMBJE TASH
VAJIN ME VAJ
DO TA KTHEJ UNE TY NJE DITE
PIKEN N ZEMER
ME PIK NE ZEMER
UNE DO TA KTHEJ
S KAM ME SHIRE PER TY ASPAK


ME TY SHPRESEN E PREJ
NERVOZEN E NDJEJE
TASH KUR SHPINEN TY TA KTHEJ
TI MOS MENDO
SE ME NJE M FAL
DO TE JESH OK
ME MUA TI
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
The KinG
Moderator
Moderator
avatar

Numri i postimeve : 163
Registration date : 03/06/2007

MesazhTitulli: Re: TEksTe Kengesh....   Thu Jun 21, 2007 12:54 am

Tash getoariT <-------(kIng of raaP)


GETI - DRIDHE

2x Oh sa bothen e mire
Shume mire pe dridh
Zemer shume mire pe dridh

2x Oh sa kam bothen e mire
Shume di me dridh zemer
Shume di me dridh

( BABA RECORDS )

Nejen e maron
Kur don e rrotullon
Kon don e rrxon ku don

(GETO GO)

Bothen kur ta prek
Ndoshta ki me dek
Ndoshtama vone ki me hjek
Rri shlir se e ki bothen e mire
Veq nese qishtu e dridh
Tlutna lidhum me zinxhir
Jom i dashtun e di me dasht shume
Dridhe maximun se je me mu o llokum
Zemer e kom profesion e pasion
Une ta du bothen ma shume se qe ti mu mdon(haha)
E di spom beson po fakti po tkallxon
Dora e kujt o kat lmon
Rri drejt , kthehu mrapa kapem ose tkapa
Se po du me ta pa bothen tu trre shuplaka
Tut trre e tu gre un kom pi ti je deh
Mka dal guha jasht si qeni kur don me leh(wao wao)

2x Oh sa bothen e mire
Shume mire pe dridh
Zemer shume mire pe dridh

2x Oh sa kam bothen e mire
Shume di me dridh zemer
Shume di me dridh

Shume botha e ka dridhet e po sillet shume qika
E chili je e shume chili po don me mra pika
Tash mos um bo stila mos um bo trika
E morra vesh ma heret ku o forja e taktika (GETO GO)
I pret si shpata e di qe jam ma sexi se elvana gjata
Eeej une nuk jom gay une i du ato qe e kan bothen ok
Qa du shihet qa kerset nihet une e kom ndor tjeterkush veq liget
Ster vyn marioana as kokaina se qikat nga tirana e gocat nga prishtina
Kush din e din qysh mi bo per veti nese zdin si din po per ty e din geti
Jon tmira e tbuta sexi e turta e vetmja rac e bardh qe i kan botht e quta

2x Oh sa bothen e mire
Shume mire pe dridh
Zemer shume mire pe dridh

2x Oh sa kam bothen e mire
Shume di me dridh zemer
Shume di me dridh

Dridhe zemer pa pushu ti e din qa du ti e din qysh duhet per mu
Dridhe si krem karamel dridh e sille e bone sa ma fer
Ndjersitu zemer shume qaq shume sa mdon lodhe edhe baben se ma shume fiton
Qashtu qysh tkom msu e kem zakon un ta du kon e ti ma don kon ZBON
Kejt pe lojm qe zbon bon bon veq une e di qe bon ska sen qe na ndalon (ahhh)
Mfal qe jam abnormal ti knaqu mos u nal mos u ngut kadaldal
Te na ska mfal gjdo sen anecak femna, vi, raki, e kallabllak
Na krejt i bojna krejt shoqet nven i qojna dosta me miljona krejt bota eshte e jona

2x Oh sa bothen e mire
Shume mire pe dridh
Zemer shume mire pe dridh

2x Oh sa kam bothen e mire
Shume di me dridh zemer
Shume di me dridh
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
The KinG
Moderator
Moderator
avatar

Numri i postimeve : 163
Registration date : 03/06/2007

MesazhTitulli: Re: TEksTe Kengesh....   Thu Jun 21, 2007 12:56 am

Present Getoar-I<---------(KinnG Off raaP)

Tingulli i 3'nt ft. Elvana Gjata


Elvana:
Nuk jam vetem
Mos me mundo o baby
Mos me harro jam me ty TE 2
Nuk jam vetem

Geti:
Qikjo eshte qajo Elvana Gjata
Qe t'pret si shpata
Me komt e gata
E me fun te shkurt
Po mi lidh durt
Jo jo zemer
Zbon me u ngut
Zbon me mu lut
Zbon me mu tut
Un ta ha zemren se jom i smut
Oh qysh po shkon me qit sen
Oh kush po knon refren
A thu a jam gati
A jam qaj geti
A te kam thon zemer
Qi ka me te bo per veti
Nuk guxon as shteti
Se edhe ti m'don
Nuk prishet lezeti
Kur ti e perjeton
Po bon normal qe po bon bon
Shum mir po shkon
Si votka me limon
Si qdo sen tjeter
Ma serioz se me seter
Zemer ti ski faj
Un jom ujk i vjeter

Elvana:
Nuk jam vetem
Mos me mungo
Oh baby mos me harro
Jam me ty TE 2
Nuk jam vetem


Geti:
Ti e din kush mu m'don
Ti e din kush m'gon
Ti e din kush don
Ti e din me kon e perjeton qdo knaqsi
Oh baby shum je ok
Kur un po knoj e ti po kcen
Kur ti po knon e un po kcej
Hej me mu je knej
Ski kurgjo anej
Qka t'mungon une gjej
Qka t'mungon une gjej
Qka s'shihet un e vrej
Qka s'bon per ty e thej
Qka kushton per ty e blej
Ti je ok
Ti ki me kon knej

Elvana:
Nuk jam vetem
Mos me mungo
Oh baby mos me harro
Jam me ty TE 2
Nuk jam vetem

Agoni:
Gjithqka ndodh
Gjithqka bohet njeri kur don
Gjithqka arrin
Gjithqka mrrin
Kur te nimon ni Agon n'mikrofon
Po knoj per shum zemra t'mia
Ktu marrin pjes edhe kosova e shqiperia
Kjo eshte thjesht dhurat
Kjo nuk eshte lavdat
Ka pas per 1 nat edhe per afat gjat
Gjithmon i njejti gjithmon jom kon IN
Jom asi njeri qe kqyr ku pe shtin
E e din qysh duhet
Me ja bo hyzmetin
Nese je me baben e ki n'dor edhe shtetin
Dikun e pren shpata
Dikun e therr thika
Kur po knon elavana
Pom kujtohen shume qika
Krejt i kom zemra
Cilla m'don ma shum
Un rroki shum zemra veq me 1 plum
Qes n'gjum e t'du qdoher ma shum
Edhe mos harroni sa na jem 1 grup

Elvana:
Nuk jam vetem
Mos me mungo
Oh baby mos me harro
Jam me ty TE 2
Nuk jam vetem
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
The KinG
Moderator
Moderator
avatar

Numri i postimeve : 163
Registration date : 03/06/2007

MesazhTitulli: Re: TEksTe Kengesh....   Thu Jun 21, 2007 12:57 am

Geti<--------KinnnG ooF raaaP....

Flori ft. Geti - baby

Flori:
Nje pjes te jetes time ma more ti
Ti ishe dashuria je edhe tani
Askush nuk do afrohej nuk do guxoj
Nje nė milion me thoje nuk e harroj
Ske faj qe qdo dit te adhurova mos qaj
Te me shkaterroj jeten lejova

Ref.:
BABY e lumtur ti do jesh dhe pse s'do me kesh
Nuk dot ndryshojn ndjenjat e tua
BABY gabimin tend nuk do ta fal
Shtrihu dhe puthe ngadal
Por mos i thua kurr te dua

Geti:
Baby un e di se ti mu m'don
Baby un e di ti qa don
Baby ti se din sa kushton
Baby ti po harron koha po kalon

Flori:
Nese me ke genjyer
Nuk me vjen keq
Te pakten un kam dashur 1 her ne jet
Askush nuk do afrohej nuk do guxoj
Nje ne milion me thoje nuk e harroj
Ske faj qe qdo dit te adhurova mos qaj
Te me shkatrroj jeten lejova

Ref.:
BABY e lumtur ti do jesh dhe pse s'do me kesh
Nuk do ndryshoj ndjenjat e tua
BABY gabimin tend nuk do ta fal
Shtrihu dhe puthe ngadal
Por mos i thua kurr te dua


Geti:
A un e di qo ti mu m'don zemer
Po te lutem harroje ket emer
Masi po te doket vetja femer zemer
Un prap pe boj temen
Prap pe gjoj veten
Un pe thom t'verteten
E ti shkatrroja vetit jeten
Qysh je nis ku po shkon
Qau bon e ku po rrnon
A e din kush eshte ka knon
Qai qi ti e don
Qai qi ti se qmon
Po gaboj a po gabon
Hajt se ma von e mson kush ka hup e kush fiton

Ref.:
BABY e lumtur ti do te jesh dhe pse s'do me kesh
Nuk do ndryshoj ndenjat e tua
2x:BABY gabimin tend nuk do ta fal
Shtrihu dhe puthe ngadal por mos i thua kurr te dua
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
The KinG
Moderator
Moderator
avatar

Numri i postimeve : 163
Registration date : 03/06/2007

MesazhTitulli: Re: TEksTe Kengesh....   Thu Jun 21, 2007 12:58 am

Nime TingUlll i 3nt diqysh pot knaq kur e ngon kangen e KinnG off The raaP is GETOAR 4eveeeR

Tingulli i 3nt - 100% i trent

Geti:
Gheto go Po vjen si aeroplan
I nxeht si vullkan
100% urban
Per dosta jam jaran
Per femra jam taman
Ky eshte veq 1 hit dhe 1000 tjer jon ne plan
Secillen her, ma mir se heren e kalume
Perafersisht 100 keng edhe 4 albume
Jom qaj qi ki qef me kon hahaha
Nxinem nese munesh me m'nxon
I mir per familje i rrezikshem per repera
Po jau perkujtoj se qa kam thon herave tjera
Mfalni amatera po per juve u mshel dera
Albumi jem po del dilni mledhni postera
Mfalni po skom konkurenc nese menon
Un jom qaj qi femna jote me adhuron
Kerkush sem harron
Me kerkon sun um zavendeson hahaha
Baba kurr s'deshton

Ref.:Na vina se na doni ngoni
Te reja rima ju i msoni knoni
Na e bojm e ju i ngoni
Se na jem 100% trent

Agoni:
Big xik i rrezikshem per armik
Qe 10 vjet n'kit loj
Per shume repera alergjik
Kush um kritikon e di qe shum um don
Qysh i du un femrat ti repin tem e mson
3 vjet pa album, gati hupi repi
Baba records boni bum
Po prap spot mushet gjepi
Prap te na eshte sefi
Prap dihet kush eshte shefi
Prap na krejt i dojm
Na bojm muzik per qefi
BAP BAP BAP munet me kersit
Moti posedojm per do njerz qi se kan dit
I kena krejt babes babes krejt i kena
Gjith publikun mi knon se un kurr nuk knoj refrena
A thu a si di, a thu i kom harru
Ma shum kom un kang se sa do qi kan ngu
Jo kang po hite qe jan knu ka 100 vite
Na nuk jena dopt po prodhojm qe shume vite

Ref.:Na vina se na doni ngoni
Te reja rima ju i msoni knoni
Na e bojm e ju i ngoni
Se na jem 100% trent

2x:Getho go (wuoh) Big xig (wuah) Dj ar(wuah)
Wuab wuab wuab
Tingulli i 3'nt (wuah) Pozitiv (wuah) Baba records (wuah)
Wuab wuab wuab

Ref.:Na vina se na doni ngoni
Te reja rima ju i msoni knoni
Na e bojm e ju i ngoni
Se na jem 100% trent
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Sponsored content
MesazhTitulli: Re: TEksTe Kengesh....   

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
TEksTe Kengesh....
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
 :: ..::TooLBoX::.. :: Kėngėtarėt-
Kėrce tek: