ForumForum  PytėsoriPytėsori  KėrkoKėrko  RegjistrohuRegjistrohu  Lista AnėtarėveLista Anėtarėve  Grupet e AnėtarėveGrupet e Anėtarėve  identifikimi  

Share | 
 

 Si ta mbrojm enailin nga keqperdorimet ne internet caffe ..

Shko poshtė 
AutoriMesazh
The KinG
Moderator
Moderator
avatar

Numri i postimeve : 163
Registration date : 03/06/2007

MesazhTitulli: Si ta mbrojm enailin nga keqperdorimet ne internet caffe ..   Thu Jun 21, 2007 1:11 am

Pasi qe shum nga ne shfrytezojm internet kafet per nevoja tona , gje qe mund te ket pasoja ne keqperdorime nga ata qe ulen pas neve ne at kompjuter sepse mbesin shum gjurm ne at kompjuter nga ne vendosa me ju keshillu pak:
shkojm STAR/Settings/Control Panel/ shkojm User Accounts ku na hapet nje drutare tjeter dhe perseri klikojm ne ikonen e majt ku shkruan emri i perdoruesit dhe computer adminstrator , pasi te klikojm ne at ikon na hapet nje dritare tjeter ku ne anen e majt lart ne rreshtin e pare shkruan MAnage my networks passwords dhe klikojm aty, ku na hapet nje dritare e vogel dhe mund ti shohim te gjith emailit te cilet jan kyqur ne msn . E-mailin ton qe deshirojm ta fshijm e klikojm e selektojm edhe shkojm e shtypim Remove dhe shkojm OK.... ndoshta me keni kuptuu

By :The KinG
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
The KinG
Moderator
Moderator
avatar

Numri i postimeve : 163
Registration date : 03/06/2007

MesazhTitulli: Re: Si ta mbrojm enailin nga keqperdorimet ne internet caffe ..   Thu Jun 21, 2007 1:11 am

qe edhe ni menyr ma e thjesht :

klikojm te MSN edhe TOOLS Klikojm Nė Fund Opstions < General<edhe ku shkrun e-mails who have log on this computer kliko Change edhe ta qet listen e e-mailave klikojsh te e-maili yt edhe REMOVE tani klikojsh OK edhe shlyhet e-maili yt prej ati PC ... ndoshta me keni kuptuu .... !
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
 
Si ta mbrojm enailin nga keqperdorimet ne internet caffe ..
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
 :: ..::Tema tė ndryshme::.. :: eBooks-
Kėrce tek: